W sobotę, 16 listopada, dwudziestu trzech Stypendystów Lokalnego Funduszu Stypendialnego W.A.R.K.A. miało okazję wykazać się swoimi umiejętnościami manualno-artystycznymi. Tego dnia w Dworku na Długiej miały miejsce warsztaty decoupage. Poprowadziła je Pani Dorota Macioszek.
Warsztaty zostały podzielone na dwie części. Pierwsza z nich odbyła się w godzinach 9:00-12:00. Podczas niej Stypendyści uczyli się ozdabiać techniką decoupage pudełka, szkatułki, świeczniki.Druga część warsztatów (12:30-14:30) poświęcona była dekorowaniu ozdób choinkowych – bombek płaskich, okrągłych i w kształcie gwiazdek.

Stypendyści podczas warsztatów spisali się na medal. Frekwencja była stuprocentowa. Młodzi ludzie wykazali się niezwykle dużą dawką pomysłowości i zaangażowania – spod ich palców wyszły małe cuda, które będą cieszyć niejedno oko. Wszystkie artykuły wykonane przez młodzież podczas warsztatów będzie możnakupić na kiermaszu świątecznym. Odbędzie się on 15.12.2013 (niedziela). Cały dochód z niego zostanie przekazany na dalsze stypendia.

Warsztaty odbyły się w ramach programu ,, Równe Szanse – Lokalne Programy Stypendialne,, Fundacji im. St. Batorego, z projektu ,,Lokalny Fundusz Stypendialny W.A.R.K.A.’’ organizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A.