Stowarzyszenie Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS wspólnie ze Stowarzyszeniem W.A.R.K.A.,
zapraszają na bezpłatne Seminarium pt. „Planowanie i realizacja projektów w społeczności lokalnej”. Skierowane jest ono do małych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych działających na terenie dawnego województwa radomskiego rozpoczynających swoją przygodę z realizacją projektów lub tych, które już mają pierwsze doświadczenia w tym zakresie, chcących doskonalić skuteczne pozyskiwanie środków i efektywność realizacji małych projektów społecznych.
Seminarium odbędzie się 5 października (poniedziałek) w godzinach 10.00 – 15.00 w świetlicy Internatu Ośrodka Szkolno Wychowawczego, ul. Kolejowa 22 w Radomiu.
W ramach seminarium przedstawione zostaną:
- podstawowe zasady, etapy (m.in. cele, rezultaty, działania, budżet, harmonogram) i elementy planowania dobrego projektu, proces planowania od pomysłu do projektu, definicja projektu i wniosku,
- korzyści z planowania projektu,
- czynniki wzmacniające i osłabiające organizację przy realizacji projektu, czynniki sukcesu i satysfakcji z realizacji projektu,
- struktura wniosku czyli wizytówka projektu,
- zasady przygotowania wniosku przekonującego grantodawcę do wsparcia naszego działania
Organizator zapewnia poczęstunek i materiały.
Prowadzenie: Dorota Lenarczyk – Koordynatorka projektów, animatorka, działa na rzecz aktywizacji lokalnych społeczności. Kieruje biurem, pozyskuje środki i realizuje projekty ze środków krajowych i zagranicznych w Stowarzyszeniu W.A.R.K.A. od 2007 roku. Absolwentka Akademii Trenerskiej Stowarzyszenia BORIS, Kursu dla zarządzających organizacjami pozarządowymi PROMENGO, Szkoły Liderów PAFW, pracuje również jako Specjalistka ds. pozyskiwania środków i rozwoju gminy w Urzędzie Miejskim w Warce.
ZGŁOSZENIA – na adres dlenarczyk@stowarzyszeniewarka.pl lub na tel. 504 671 770 do 30 września – z podaniem imienia i nazwiska, nazwy organizacji i telefonu oraz e-maila kontaktowego. Liczba miejsc ograniczona.
Seminarium organizowane jest w ramach Projektu „FIO-Mazowsze Lokalnie”, którego celem jest zwiększenie zaangażowania obywateli i obywatelek oraz organizacji pozarządowych w życie publiczne. Realizacja Programu ma umożliwić mieszkańcom włączenie się w różnorodne działania na rzecz innych, swoich wspólnot oraz w tworzenie, realizację i monitoring polityk publicznych.