W październiku odbyły się warsztaty rękodzielnicze zorganizowane przez Jasieniecki Klub Seniora „Złota Jesień” oraz Grupę Senioralną „Złota Reneta” , w których seniorzy mieli możliwość wymiany umiejętności oraz praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy na temat prowadzenia zajęć podczas szkolenia „Jak uczyć innych?”. Spotkania posłużyły do wymiany doświadczeń oraz integracji tych dwóch grup.
Seniorzy z Jasieńca postanowili pokazać swoim gościom czyli grupie Złota Reneta jak wykonać stroiki na Święto Zmarłych. Inspiracją do takich warsztatów był nadchodzący dzień 1 listopada. Zajęcia poprowadziła seniorka – Grażyna Paczkowska, która odznacza się umiejętnościami florystycznymi, a także potrafi przekazać swoją wiedzę i umiejętności innym, w jasny sposób wytłumaczyć jak powinien wyglądać taki stroik. Spotkanie było również okazją do międzypokoleniowej nauki, ponieważ seniorom pomagali tworzyć wiązanki ich wnukowie. Wspólny poczęstunek zakończył warsztaty florystyczne.
Druga część realizacji projektu odbyła się w Ostrołęce. Seniorzy ze Złotej Renety pokazali swoim gościom z Jasieńca jak wykonać jesienne róże z klonowych liści. Śmiechu przy tym było co niemiara, bo liście nie do końca chciały się słuchać rąk, które nimi rządziły. Pani Elżbieta Domańska jednak szybko opanowała niesforne liście, dzięki swym zdolnościom i uczestnictwie w szkoleniu dla instruktorów. Róże wyszły zachwycające. Umiejętności przydadzą się z pewnością seniorom na jesienne wieczory z wnukami. Drugą część spotkania poświęciliśmy na zapoznanie się z historią miejscowość Pilica i Ostrołęka. Lokalny malarz, pan Andrzej Barszcz raczył zebranych opowieściami o swojej miejscowości oraz pokazując własnoręcznie namalowane obrazy.
Zdaniem seniorów zajęcia były bardzo udane, niosły ze sobą ładunek żartu, zabawy i radości. Seniorzy poznali tajniki układania kwiatów w stroikach, sposób tworzenia kompozycji różanych z jesiennych liści, wsłuchali się w opowieści o minionych czasach, obejrzeli z pasją malowane obrazy i lekko rozruszali kości przy muzyce ze starych taśm. Z pewnością to nie ostatnie spotkanie zorganizowane przez te dwie aktywne grupy.
Inicjatywy Partnerskie to jeden z elementów projektu realizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. pt. „Sieć Aktywnych Seniorów z Grójeckiego”, który jest dofinansowany w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.