Każdy może zdecydować, co zrobić ze swoim procentem podatku. Od tego roku jest to 1,5%. Tradycyjnie zachęcamy do tego, by pozostawić swój procent podatku w regionie; tutaj gdzie żyjemy, pracujemy, uczymy, a także wypoczywamy. Środki te pozwalają na zaplanowanie kolejnych działań na rzecz dobra wspólnego tj.  organizacji wydarzeń plenerowych, szkoleń, działań animujących seniorów.

Zachęcamy! Zróbmy dobry użytek z 1,5% podatku, zostawmy go w regionie!

 

Rozlicz swój PIT za pomocą PITax.pl

 

 

Przekazując 1,5% podatku na Stowarzyszenie W.A.R.K.A. wpierasz:

DZIAŁAJ LOKALNIE

Aktywizacja lokalnych społeczności poprzez realizację małych projektów grantowych. W ramach konkursu  „Działaj Lokalnie” wspierane są lokalne projekty, które otrzymują dotację ok. 5 tys. zł. Wiejskie pikniki, warsztaty, wspólne spędzenie czasu, budowa altany czy placu zabaw – wszelkie działania w których mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce i aktywizują się. W powiecie grójeckim to od 2006 roku 239 inicjatyw zrealizowanych przez organizacje i grupy dzięki dotacjom „Działaj Lokalnie”. Daj szansę kolejnym aktywnym grupom, które chcą zmieniać swoje otoczenie.

KRS 0000160318 + cel szczegółowy DZIAŁAJ LOKALNIE (1,5% pozyskiwany na jedno z działań statutowych OPP Stowarzyszenia W.A.R.K.A.)

SENIORZY

 Wsparcie aktywizacji osób starszych poprzez działania na rzecz grup senioralnych. W powiecie grójeckim formalnie działających grup senioralnych jest już 21 w Warce (11), Grójcu (2), Jasieńcu (2), Chynowie (3), Belsku Dużym (1), Nowym Mieście (1), Goszczynie (1) i chcą powstawać nowe… Dzięki realizowanym projektom pomagamy wyjść osobom starszym z domu, poczuć się potrzebnym i  nadal aktywnym członkiem społeczności lokalnej a grupom senioralnym umożliwiamy działanie przez wsparcie np. wiejskich świetlic. Seniorzy biorą udział w szkoleniach, warsztatach, wyjazdach oraz Święcie Aktywności Seniora.

KRS 0000160318 + cel szczegółowy SENIORZY (1,5% pozyskiwany na jedno z działań statutowych OPP Stowarzyszenia W.A.R.K.A.)

JABŁKOWA WARKA

 Wsparcie działań na terenie gminy Warka, których celem jest uczynić z jabłka symbolu Warki. Stworzony został turystyczny Szlak Jabłkowy, ożywiony  warecki rynek jako miejsce do spędzania wspólnie czasu w tzw. Skrzynce Kontaktowej, a obecność jabłka zagościła w formie graficznej w przestrzeni Warki. Możemy jeszcze więcej, pomóż nam rozwijać Jabłkową Warkę.

 

 

KRS 0000160318 + cel szczegółowy JABŁKOWA WARKA (1,5% pozyskiwany na jedno z działań statutowych OPP Stowarzyszenia W.A.R.K.A.)

VIVAT PUŁASKI

 Wsparcie organizacji pikniku Vivat Pułaski. Jest to impreza historyczno-edukacyjna odbywająca się w parku na Winiarach organizowana wspólnie przez Muzeum im. K. Pułaskiego i Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Przybliża ona  w nowoczesny, oryginalny i atrakcyjny sposób bohatera dwóch Narodów – Polski i Stanów Zjednoczonych – Generała Kazimierza Pułaskiego. W ramach imprezy odbędzie się Parada Pułaskiego, animacje dla dzieci, koncerty i inscenizacje historyczne. Impreza zaplanowana jest na pierwszą niedzielę lipca.

KRS 0000160318 + cel szczegółowy VIVAT PUŁASKI (1,5% pozyskiwany na jedno z działań statutowych OPP Stowarzyszenia W.A.R.K.A.)