„STREFA SCENY” to tytuł projektu realizowanego w Gminnym Domu Kultury przez grupę teatralną Capitalle w ramach programu Działaj Lokalnie. Młodzi ludzie z grupy Capitalle zarażali swą pasją młode pokolenie i przekonywali, że warto działać, rozwijać i prezentować swoje talenty. Grupa działa od 2 lat i zyskała już wielu fanów, jak również dobrą opinię mieszkańców.
Projekt „Strefa sceny” był odpowiedzią na duże zainteresowanie społeczności lokalnej rozwojem w zakresie kształtowania osobowości i uzdolnień artystycznych dzieci, młodzieży i dorosłych. Z całą pewnością osiągnięte zostały cele projektu jakim były: rozwój utalentowanych dzieci i młodzieży, wzbogacenie oferty spędzania czasu wolnego, rozwój kultury na naszym terenie.

Przez cały okres realizacji projektu – od czerwca do listopada – systematycznie realizowane były zaplanowane działania. Znalazły się w nich przeróżne propozycje, wszystkie związane z talentami i sceną, wszystkie interesujące i zyskujące ogromne zainteresowanie uczestników. W obszarze TEATR – odbywały się duże i małe warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, grupy teatralne Capitalle i Akcja zaprezentowały przygotowane spektakle „Otwórz serce” oraz „Mały Książę”, zorganizowany został konkurs teatralny dla uczniów szkół z terenu gminy. W obszarze ŚPIEW – odbyły się warsztaty wokalne oraz systematyczne zajęcia nauki śpiewu, zorganizowany został również konkurs wokalny. W obszarze – MUZYKA  odbyły się dwa koncerty muzyki poważnej.

Podsumowując,  projekt „Strefa sceny” to rozbudzenie aktywności, to odwaga zaprezentowania się na scenie, to radość sukcesu i motywacja do dalszej pracy nad rozwojem swojego talentu.  Dodać należy, że podjęte działania nie skończą się  z zakończeniem realizacji projektu, młode talenty będą nadal  pracować na zajęciach teatralnych, zajęciach wokalnych, konkursach, przeglądach, koncertach, bowiem te działania będą nadal kontynuowane w domu kultury.

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie –  Stowarzyszenie W.A.R.K.A