Partnerstwo jabłkowej Warki rozwija się i szkoli!
Jabłkowe partnerstwo, którego kolebką jest Warka, rozwija się i rośnie w siłę. Spotkania integracyjno-szkoleniowe są bardzo ważnym elementem budowania współpracy. Jedno z nich udało się zorganizować 3 grudnia.
Z racji na charakter partnerstwa i główny jego cel – budowanie oferty turystycznej – najbardziej wartościowe są odwiedziny w poszczególnych punktach tworzących partnerstwo, czyli tzw. objazdówka.
– Cieszymy się, że nasz Szlak stale ewoluuje i się rozwija. W minionym roku dołączyło do nas aż 9 nowych obiektów, dziesiąty we wrześniu tego roku. Tym bardziej zależało nam na organizacji spotkania. Wiemy, że tylko podczas spotkań jesteśmy w stanie budować nasze relacje, a co za tym idzie dalszą współpracę skupioną wokół jabłkowego partnerstwa – mówi Marzena Pawłowska, koordynatorka projektu.
Pierwszym punktem wizyty była Nasza Tłocznia w Konarach. Gospodarze – Artur Pietrzycki i Martyna Krawczyk – opowiedzieli o swojej działalności, pokazali asortyment, jaki produkują, zdradzili też kilka planów na przyszłość. Uczestnicy mieli okazję do degustacji różnych soków oraz zrobienia zakupów.
Następnie wszyscy udali się do niewielkiej pracowni Patina Style w Gąskach, gdzie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści właściciela – Dariusza Leszczyńskiego – na temat jego pasji, jaką najpierw było stolarstwo, a potem ceramika. Uczestnicy wzięli też udział w pokazie toczenia na kole. Wszyscy obserwowali proces z zapartym tchem.
Ostatnim punktem spotkania była Willa Czarnieckiego w Warce. Właścicielka – Elżbieta Dobrzyńska opowiedziała o swoim obiekcie i jego planach na rozwój, po czym uczestnicy udali się na część warsztatową. Najpierw wspólnie podsumowali działania, jakie odbyły się bieżącym roku. Z uwagi na mnogość wspólnie organizowanych projektów, było to świętowanie sukcesu. Dorota Lenarczyk, Dyrektor Stowarzyszenia W.A.R.K.A – koordynującego projekt – przedstawiła wyniki ankiety na temat współpracy i rozwoju.
W drugiej części uczestnicy w grupach przygotowali mini prezentacje na temat budowania wspólnej (i spójnej) oferty Szlaku Jabłkowego.
Zwieńczeniem spotkania był wspólny obiad, oczywiście z menu „Jabłko na Widelcu” oraz przekazanie członkom nowych tablic identyfikujących ich obiekty z jabłkowym partnerstwem.
Organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom spotkania za udział, a gospodarzom za serdeczne przyjęcie i podzielenie się owocami swojej pasji.
Projekt dofinansowany ze środków Lokalnych Partnerstw PAFW – Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.