Oto kolejna porcja relacji z Inicjatyw Seniorskich realizowanych w ramach Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej Seniorów prowadzonego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2010, przeprowadzonych przez naszych niesamowitych seniorów z powiatu grójeckiego.
Chynowski Klub Emeryta „Pełnia życia”, to liczna grupa, która jest aktywna w różnego rodzaju działaniach. Są aktywni przede wszystkim muzycznie (śpiewają i grają przy różnych okazjach i na różnych konkursach, gdzie odnoszą sukcesy), ale również naukowo (organizują UTW) oraz rękodzielniczo i artystycznie. Organizują również wycieczki bliższe i dalsze oraz różne spotkania rozrywkowe dla seniorów z terenów chynowskich. Spotykają się przede wszystkim w Gminnym Domu Kultury w Chynowie. Klub jest grupą seniorów pełnych życia, energii i poczucia humoru, wspaniale jest się z nimi spotykać. Oto relacja uczestników projektu:
„Projekt „CO NAM W DUSZY GRA” realizowany był przez Klub Emeryta „Pełnia życia” z Chynowa dzięki wsparciu z uzyskanej przez grupę dotacji od Stowarzyszenia W.A.R.K.A w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.
Pomysł na temat projektu i zajęcia zrodził się z potrzeby rozwoju zespołu śpiewaczego działającego przy Klubie. Zespół aktywnie działa w środowisku lokalnym biorąc udział w uroczystościach i imprezach gminnych. Jednak najważniejsze w tych działaniach jest to, że działalność zespołu daje wiele radości, przynosi satysfakcję oraz poczucie , że osoby starsze są potrzebne, że dzięki nim przekazywane są tak cenne wartości jak tradycja i historia regionu. Celem działań podjętych w ramach realizacji projektu był rozwój zespołu śpiewaczego poprzez pozyskanie nowych członków do zespołu oraz zakup elementów jednakowych strojów na występy.
W czasie od 6 listopada 2014r. do 5 grudnia 2014r. zaplanowane zostały spotkania seniorów. Wszyscy członkowie zespołu aktywnie włączyli się w realizację kolejnych działań, jakimi były: opracowanie projektu i przydział zadań, przygotowanie zaproszeń, przygotowanie tekstów piosenek i śpiewników, przygotowanie sali i słodkiego poczęstunku na spotkania, zorganizowanie wieczorka tanecznego – Spotkanie Andrzejkowe. Odbyło się 5 spotkań: dwa spotkania – spotkania z piosenką biesiadną, Zabawa Andrzejkowa, dwa spotkania organizacyjne – zaplanowanie działań, spotkanie podsumowujące projekt. Na nasze zaproszenie odpowiedziało 12 spośród 20 zaproszonych. Na spotkaniach z piosenka biesiadną zespół i goście śpiewali utwory, które sami wybrali spośród swoich ulubionych piosenek. Nasi goście uczestniczyli we wszystkich spotkaniach i deklarują gotowość do dalszej współpracy. Zakupione i ozdobione zostały białe bluzki i koszule dla zespołu. Efekty podjętych działań to wzrost liczby członków zespołu śpiewaczego, to zarażenie naszą pasją innych i pokazanie, że seniorzy działają, są aktywni i pełni życia oraz nowych pomysłów.”