Naturalne kosmetyki, ekologiczne środki czystości, upominki z surowców wtórnych, a może wykorzystanie ziół postrzeganych jako „chwasty”. Te i inne pomysły na ekologiczne produkty można zgłaszać w nowym konkursie Stowarzyszenia W.A.R.K.A. do 31 lipca.

Celem ogólnym konkursu edukacja ekologiczna poprzez zaplanowanie, a następnie realizację dla członków lokalnej społeczności (min. 15 os.) warsztatów dotyczących tworzenia produktów ekologicznych. Do tworzenia inicjatyw zapraszamy organizacje pozarządowe w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich i grupy nieformalne, w tym grupy senioralne z terenu powiatu grójeckiego.

Efekty warsztatów tj. produkty mogą być wykorzystane przez organizację/grupę przy prowadzeniu swojej działalności (np. gadżety eko organizacji, nagrody w konkursach, elementy stoiska wystawienniczego, produkty biorące udział w konkursach). Planowany jest wybór i wsparcie 15 Edukacyjnych Inicjatyw Ekologicznych. Pula środków na konkurs wynosi min. 22 500 zł. Maksymalna kwota nagrody – wsparcia jednej Inicjatywy wynosi 1.500 zł. Nagrodzone inicjatywy otrzymają wsparcie realizacji projektów poprzez ufundowanie materiałów warsztatowych i/lub usług w postaci prowadzenia warsztatów niezbędnych do realizacji Inicjatywy (faktury/rachunki). Realizatorzy Inicjatyw Ekologicznych zaprezentują wytworzone przez siebie produkty podczas Światowego Dnia Jabłka 25 września 2022 r. Tego dnia wezmą też udział w 2 konkursach na najciekawszy produkt ekologiczny. Do wygrania dofinansowanie wycieczki dla 10 os. – „Śladem eko po Szlaku Jabłkowym” oraz talon na materiały warsztatowe o wartości 1.500 zł. Ponadto stworzone produkty zostaną zaprezentowane w broszurze edukacyjnej „Ekoprodukty w grójeckim”.

W konkursie należy złożyć plan działań w formie wypełnionego formularza stanowiącego załącznik nr 1 do Regulaminu. Podpisany wniosek należy dostarczyć do 31 lipca 2022r. na adres e-mail warka@stowarzyszeniewarka.pl lub do osobiście w biurze Stowarzyszenia W.A.R.K.A.
Zainteresowanych odsyłamy do przyjrzenia się publikacji „Włącz ekologię do działań lokalnych – poradnik dla społeczników” opisującej przykłady działań ekologicznych grup i organizacji z powiatu grójeckiego w 2022 r. zobacz publikację

Harmonogram konkursu:
1. Do 31 lipca 2022 r. – przyjmowanie wniosków
2. Do 20 lipca konsultacje wniosków z Animatorem Inicjatyw Ekologicznych
3. Do 10 sierpnia 2022 r. – rozstrzygniecie Konkursu
4. Od 15 sierpnia do 24 września 2022 r. – realizacja Inicjatyw
5. Do 15 października 2022 r. złożenie sprawozdania

 

Załączniki