Idea wspólnych spotkań jest najlepszą okazją do planowania i podejmowania wspólnych działań i w bardzo dużym zakresie jednoczy grupę. Z tego powodu 12 września tego roku miała miejsce wizyta studyjna realizowana w ramach projektu „Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej Seniorów Powiatu Grójeckiego”. Gospodarzami wizyty byli seniorzy z Klubu Emeryta „Pełnia życia” z Chynowa, natomiast goście to Grupa „Krobowianka” z Krobowa.
Spotkanie przebiegało w sympatycznej, rodzinnej atmosferze. Pierwszym punktem spotkania było krótkie przedstawienie obu klubów. Pani prezes „Krobowianki” Małgorzata Stańczyk przedstawiła historię i dotychczasowe działania zespołu. Grupa „Krobowianka” istnieje od ponad roku, mają oni doświadczenie w pozyskiwaniu środków na swoje działania (np. utworzenie Ogródka Seniora w programie Działaj Lokalnie mającego na celu utworzenie wspólnego miejsca spotkań integrującego społeczność lokalną, Projekt „Dodaj zdrowia do lat seniorom z Krobowa”, projekt polegający na promowaniu zdrowia poprzez spacery nordic walking wspólnie z seniorami.)
Następnie głos zabrała pani Alicja Petrykowska prezes Klubu z Chynowa i zaprezentowała klub. Klub Emeryta „Pełnia życia” działa
w Gminnym Domu Kultury w Chynowie od października 2013 roku. Grupa od początku tworzyła swoja strukturę i zasady. Działania jakie organizowała to wspólne spotkania okolicznościowe, uroczystości lokalne. Utworzenie zespołu śpiewaczego, udział
w przeglądach, konkursach. Grupa realizowała projekt „Co nam w duszy gra”. Ponadto we własnym zakresie zorganizowane zostały warsztaty rękodzieła artystycznego, wykonanie ozdób świątecznych (Wielkanocnych, Bożonarodzeniowych). Sukcesy grupy to otrzymanie dotacji na projekt „Zróbmy coś dla siebie, zróbmy coś dla innych” oraz stworzenie prężnie działającego zespołu.
Członkowie grup seniorskich wymienili się swoimi doświadczeniami w planowaniu pracy i realizacji działań. Następnie goście
i gospodarze uczestniczyli w warsztatach rękodzieła artystycznego. W czasie warsztatów kontynuowano rozmowy o działalności obu zespołów.
Podsumowując spotkanie wszyscy byli zgodni co do tego, że należy nawiązać współpracę i częściej dzielić się doświadczeniami oraz razem cieszyć z sukcesów.
Koszty przyjazdu Gości, poczęstunku oraz materiałów na warsztaty zostały pokryte w ramach projektu Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej Seniorów Powiatu Grójeckiego” dofinansowanego w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 realizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A..